کتاب«قبیله زینب(س) » به همت بسیج جامعه زنان استان اردبیل و حمایت مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به شمارگان 1000 جلد منشر شد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛
به مناسبت هفته دفاع مقدس آئین رونمایی از کتاب قبیله زینب(س) با حضور مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور برگزار می شود.
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل؛
در پنجمین جلسه کتابخوانی گروهی با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی اردبیل و خاطره نویس دفاع مقدس کتاب « اونلارین گولوش سس لری» رونمایی شد.
به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل:
به همت انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب "حقوق اجتماعی- سیاسی زنان" در 400 صفحه منتشر شد.
با همکاری حفظ آثار اردبیل و نگارش لیلا نظری کتاب " از حجله تا حرم" زندگی نامه شهید مدافع حرم علی آقایی بزودی منتشر خواهد شد.
نویسنده کتاب خط مقدم:
فائضه صفارحدادی نویسنده کتاب خط مقدم گفت: در مسیر نگارش و نوشتن کتاب خط مقدم متوجه شدم که خانواده نقش مهمی در تاریخچه موشکی سپاه داشت و بار بزرگی در این مسیر بر دوش خانواده این رزمندگان و شهدا بوده است.
معرفی کتاب
مرتضی آقاتهرانی و محمدباقر حیدری کاشانی، برای معرفی الگویی کامل و کارآمد یعنی امام عصر(عج) به عنوان کامل ترین و تربیت یافته ترین انسان عصر معاصر کتاب «خانواده و تربیت مهدوی» را در سال 93 منتشر کردند.
طی مراسمی در کتابخانه مرکزی اردبیل، از جلد دوم کتاب «ازدواج عاقلانه، زندگی عاشقانه» تحت عنوان «روش های شناخت همسر آینده» رونمائی شد.
ماجراهای ما و کتاب (۱۱)
من نذر کردم فقط همسر یه جانباز بشم، اما نمی‌دونم چرا این همه سال نشد... . شاید لیاقتش و نداشتم. شایدم زیادی سخت می‌گرفتم که باید حتما خوشگل باشه، سید باشه... . هر چی بود، نتونستم پا روی دلم بزارم. نه نمی‌شد، نشدنی بود... . حاضرین... ، حاضرین با من زیر یه سقف زندگی کنین؟
پری آخته
پری آخته بانوی شاعر و نویسنده کتاب های هشت سال دفاع مقدس، که سالهاست به گردآوری خاطرات تلخ و شیرین رزمندگان اسلام پرداخته است .
معرفی کتاب/ ویژه هفته دفاع مقدس:
حماسه آفرینی هشت سال دفاع مقدس از زبان زنانی که هم پای مردان گاهی به لباس جهادگر و گاه در پشتیبانی از جبهه حضور داشتند، زمانی که به نوشته در می آید ترسیم زیبایی از حماسه آفرینی است که به قلم زنانه در نوع خود کم نظیر است.
ماجرای «دیابت قندی» به روایت آرتئوس، پزشک یونانی
انتشارات علمی سنا (مرجع تخصصی علوم‌پزشکی) کتاب «زندگی با دیابت» را منتشر کرد.
کتاب «شماره پنج» نوشته مجتبی قاضی به نقش زنان در مقاومت آبادان از زبان فاطمه جوشی می‌پردازد. این کتاب را مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر کرده است.
این کتاب می‌کوشد تا ضمن تعریف روابط دختر و پسر و انواع ارتباطات دختران و پسران در شرایط کنونی، پیامدها و عوامل مؤثر بر این پدیده را از منظر جامعه‌شناختی تبیین کرده و در نهایت با رویکردی علمی، راهبردهایی را درخصوص مواجهه با این معضل اجتماعی ارایه کند.
نوشتن براي زن همواره عملی براندازانه بوده است؛ چراکه او بدین‌ترتیب از سرنوشتی خلاصی می‌یابد که برایش مقدر شده است. تو گویی با شکستن مرزها، وارد قلمرویی می‌شود که برایش ممنوع بوده است. ادبیات ماجراي روح است، ماجراي امر کلی، ماجراي بشر: یعنی مرد. ادبیات کاري است از سر استعداد و نبوغ، پس کار زن نیست. با این وجود هستند زنانی که می‌نویسند.

صفحه‌ها