27. خرداد 1396 - 12:56   |   کد مطلب: 2385
کارشناس تغذیه در اردبیل گفت: در ماه رمضان به جای چای سیاه، چای سبز بخورید چون باعث کاهش خستگی می شود از پرخوری بین افطار و سحر جلوگیری می کند و عوارض خوراکی های شیرین را کاهش می دهد.

به گزارش بانوی کوثر، محدثه محبی کارشناس تغذیه در اردبیل گفت: برای داشتن تغذیه سالم در ماه رمضان باید به نکاتی تغذیه توجه ویژه داشت.

 

وی گفت: شربت ترکیبی ضد عطش ويژه رمضان بیدمشک،گلاب ،زعفران،تخم شربتی ریز،عسل و لیموترش بسیار موثر در رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان می باشد . این شربت ها ترکیبی همچنین ضد استرس ، ضد عطش و کمک به لاغر شدن می باشد.

 

کارشناس تغذیه گفت: اگر یکی از مشکلات بیماری دیابت ، کبد چرب، بیماری کلیوی و یا کلسترول بالا دارید از خوردن زولبیا بامیه در ماه رمضان شدیدا پرهیز کنید.

 

وی ادامه داد: خوردن زولبیا بامیه در سحر بیش از افطار به بدن آسیب می زند زیرا شکر موجود در آن بعد از خواب سریع تر جذب بدن می شود و با افزایش سریع قند خون ، موجب افزایش استرس می شود.

 

وی بیان کرد: در ماه رمضان در برنامه غذایی خود حتما گردو بخورید چون گردو مردان را خوش اخلاق می کند! مصرف روزانه  گردو  نه تنها موجب بهبود وضعیت اخلاقی می شود و برای داشتن انرژی و نشاط مصرف گردو  را فراموش نکنید.

 

محبی گفت: در ماه رمضان به جای چای سیاه، چای سبز بخورید چون باعث کاهش خستگی می شود از پرخوری بین افطار و سحر جلوگیری می کند و عوارض خوراکی های شیرین را کاهش می دهد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار