3. تير 1396 - 12:25   |   کد مطلب: 2413
دکترای تربیت بدنی در دانشگاههای اردبیل گفت: بانوان اردبیلی نه فضای مناسبی برای ورزش در اختیار دارند و نه فرهنگ مناسب برای حضور در فضاهای ورزشی برای آن‌ها ایجاد شده است.

به گزارش بانوی کوثر، محمد پور پناهی دکترای تربیت بدنی در دانشگاههای اردبیل گفت: وضعیت سالن‌ها و اماکن ورزشی را برای ایجاد تحول عمیق در ورزش همگانی اردبیل نامناسب و تعداد آن‌ها را ناکافی دانست.

 

وی گفت: برای ایجاد طرح تحول ورزش_همگانی در اردبیل تمامی نهاد‌ها از جمله شهرداری اردبیل، آموزش و پرورش، صدا و سیما و استانداری باید وارد میدان شوند،و مدیران سنتی با دیدگاه سنتی جای خود را به متخصصین و مدیران جوان  علم ورزش بسپارند.

 

وی افزود: در صورتی که نهادهای دارای فضاهای_ورزشی مناسب مثل شهرداری و آموزش و پرورش همکاری کنند و فضاهای خود را به طور شایسته در اختیار ورزش همگانی قرار دهند می‌توانیم بیش  ۱۰۰ پایگاه ورزش_همگانی در سطح شهر دایر کنیم و فرهنگ_سازی لازم را نیز از طریق تبلیغات، مشارکت صدا و سیما و همراهی ادارات و ارگان‌ها انجام دهیم.

 

وی به وضعیت ورزش بانوان در اردبیل اشاره کرد و گفت: وضعیت ورزش بانوان با مشکلات سخت افزاری این قشر در ارتباط مستقیم است.

 

دکتر پوپناهی گفت: بانوان اردبیلی نه  فضای مناسبی برای ورزش در اختیار دارند و نه فرهنگ مناسب برای حضور در  فضاهای ورزشی برای آن‌ها ایجاد شده است.

 

وی بیان کرد: بسیاری از زنان شاغل یا خانه دار در اردبیل همیشه با این سوال مواجه هستند که برای  ورزش کردن باید به کجا مراجعه کنند و سوال اینجاست که یکی دو پارک مخصوص ویژه بانوان با امکانات یا امنیتی ضعیف برای یک زن، کفاف تمام نیازهای سخت افزاری ما را می‌دهد؟

 

  وی با نگاهی به وضعیت سالن‌های_ورزشی در سطح شهر اردبیل افزود: سالن های ورزشی از یک سو و فقدان یک سالن تخصصی ورزش بانوان دراردبیل  از سوی دیگر به خودی خود تاییدکننده دغدغه‌های اینجانب در مورد  ورزش بانوان و جذب بانوان اردبیلی به ورزش است.

 

وی گفت: با وجود تاکید وزارت ورزش و جوانان برتوسعه  ورزش همگانی و تشکیل شورای عالی  ورزش_همگانی در مراکز استان‌ها، هنوز مشخص نیست مردم اردبیل چه زمانی و با چه کیفیتی  ورزش را در برنامه خود خواهند گنجاند و موانع اولیه برای این هدف چه زمانی برداشته خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: عزم جدی تمام دستگاه‌ها برای رسیدن به این هدف و ایجاد موجی تاثیرگذار بین مردم که بدون شک نقش دولت در آن کلیدی است می‌تواند سبب برداشته شدن گام‌هایی اساسی در این جهت باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار