20. تير 1396 - 13:45   |   کد مطلب: 2480
بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش بانوی کوثر، بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب بیانیه ای صادر کرد.

 متن این بیانیه به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

21 تیر ماه سال 1341سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم به دست رضاخان در اعتراض به سیاست های ضد اسلامی رضاخان از جمله کشف حجاب دست به قیام زدند و روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

در تمام این سال‌ها استعمارگران غربی گاهی با زور و جنایت قلدرمآبانه و گاهی با توطئه و نیرنگ و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تبلیغات گسترده تلاش زیادی را برای محروم ساختن زنان ایران از این ارزش والای الهی انجام داده‌اند. امّا زنان قهرمان و بیدار ایران با مقاومت در مقابل تمام این زورگویی‌ها و تحمیل‌های گسترده تبلیغات نشان داده‌اند که حاضرند از جان خود بگذرند ولی از عفت و حجاب خود هرگز.

گواه این ادعا فقط زنان به خون تپیده در مسجد گوهرشاد نیستند چادر ترکش خورده شهید مریم فرهانیان، چادر خونین تیر خورده شهید نسرین افضل و 7 هزار زن شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که چادر را کفن خود ساختند شواهد زنده این حقیقت است.

پایداری جانانه زنان قهرمان ایران در پاسداری از این اصالت انسانی نه تنها موجب استمرار این ارزش در کشور عزیزمان گردیده بلکه امروز شاهد آن هستیم که در پرتو این ایستادگی پیام حجاب جهانی شده است و صدها میلیون زن غیرتمند کشورهای اسلامی و حتی ساکنان کشورهای غیراسلامی مبارزات گسترده و عمیقی را برای احیاء این فریضه الهی آغاز کرده‌اند که حضور میلیونی زنان محجبه در تظاهرات بیداری اسلامی کشورهای منطقه مبارزات زنان اروپایی برای حضور محجبه در دانشگاه‌ها و شهادت مروه شروینی تنها نمونه‌هایی از آن است.

امروز پیام عفت زن ایرانی قلوب جهانیان را فتح کرده و می‌رود تا حکام فاسد و زورگو را هم بر جای خود بنشاند و وادار به تمکین در مقابل این خواسته الهی مردم کند.

قدرت‌های شیطانی که از این پیشروی گسترده زنان مسلمان وحشت زده شده‌اند برای مقابله با این خیزش عظیم مردمی تلاش می‌کند با خدشه‌دار کردن پایگاه اصلی این پیام و با ترویج فساد و بی‌بندوباری و ترویج مدل‌های غربی در ایران به دست عده قلیل مزدوران خود، اوضاع را به‌نفع خود تغییر دهد غافل از آن‌که زنان ایرانی بیدارند و می‌دانند که  پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گذشت 39سال از حکومت براساس الگوی اسلامی ثمره‌اش جامعه‌ای با اکثریت قاطع زنان اندیشمند، محقق که موفق به اشغال اکثریت کرسی‌های دانشگاهی کشورشده و در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و در ابعاد ملی و بین‌المللی درخشش قابل تحسین داشته‌اند، گردیده است.

انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت  امام (ره) و امروز با زعامت مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) از همان دوران شکل‌گیری تا امروز بر نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از اصول اولیه و ریشه‌دار حاکمیت اسلامی نگریسته و بر گسترش و تعمیق آن اصرار دارد.

بسیج جامعه زنان استان اردبیل به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب در همایش روز ملی عفاف و حجاب گردهم می آیند ، لازم  می‌دانیم نکاتی را به عنوان مطالبات اساسی به مسئولان کشور و استان  یادآوری کنیم.

1 – احکام اسلامی و قانون اساسی  و اسناد فرادستی بخصوص مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی و تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  و مطالبه خانواده معظم شهداء و ایثارگران و اقشار متدین جامعه ، ناظر به ضرورت ترویج عفاف وحجاب و سلامت  معنوی در جامعه می باشد

2- از دولت و همه دستگاه‌های کشور می‌خواهیم مصوبه مورخ 14 دی 1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان « راهكارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب»  را با قاطعیت اجرا کنند.

3ـ از همه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها به ویژه صداوسیما می‌خواهیم ضمن معرفی الگوهای برتر و غرورآفرین زنان مسلمان و آثار پربرکت حجاب در ارتقاء فرهیختگی و فرزانگی زنان کشور آثار زیانبار فرهنگ غربی و نتایج مخرب آن در فروپاشی اجتماعی غرب و نابودی کانون خانواده‌ها را تبیین کنند و به تصویر کشند.

4ـ کارکنان دولت در محیط اداری الگوی مؤثری بر رفتار اجتماعی‌اند از دولت می‌خواهیم هرگونه کاستی و ضعف در این الگو را هرچه سریع‌تر مرتفع نماید.و ضوابط ومقررات مربوط به عفاف و حجاب را در تمامی دستگاهها با دقت وقاطعیت اجرا نماید

5ـ از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم مبانی حجاب و عفاف و حقوق زن در اسلام همچنین واقعیت‌های ناشی از اجرای تفکر غربی در فروپاشی جوامع غربی را به صورت مستند و مستدل در کتاب‌های درسی وارد کنند.

6ـ از وزارت صنعت ، معدن و تجارت می‌خواهیم با کمک اصناف محترم از ورود و تولید و فروش کالاهای مفسده انگیز و پوشاک نامناسب با شئون اسلامی جداً ممانعت به عمل آورند.

 

7-  ضمن اعلام بیزاری از تهاجم وشبیه خون و نفوذ فرهنگ غربی از وزارت ارشاد می‌خواهیم قاطعانه از تولید و انتشار آثار ضد فرهنگی و مغایر عفت عمومی و استفاده ابزاری از زن خصوصاً در مطبوعات و فیلم های سینمایی جلوگیری کند.

8ـ از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری می‌خواهیم بگونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دختران برای تحصیلات عالیه مجبور به ترک شهر و دیار خود نباشند و بتوانند در شهر یا لااقل در استان خود ادامه تحصیل دهند و ضوابط و مقررات عفاف وحجاب را در مراکز آموز عالی اعمال نموده و  لااقل در هر استان یک دانشگاه ویژه زنان تخصیص یا تأسیس نمایند.

9ـ از قوه قضائیه و نیروی انتظامی می‌خواهیم که با مروجان فساد و دایرکنندگان مجالس فاسد با قطاطعیت برخورد نموده و از همه ظرفیت‌های قانونی اداره اماکن برای برخورد با تولید و عرضه کالاهای مفسده‌انگیز بهره‌گیری نمایند.

10 - در استان اردبیل خصوصاً در تابستان با افزایش گردشگران بی عفتی و بدحجابی  به حد هشدار رسیده و آثار و تبعات ضدفرهنگی و آسیب‌های اجتماعی آن به شدت در حال افزایش بوده و امنیت اخلاقی مردم به خطر افتاده است؛از مسئولان فرهنگی و امنیتی استان خصوصاً شورای فرهنگ عمومی استان ،  در خواست می‌شود با درک درست و عمیق مسائل در خصوص مهندسی فرهنگی استان بر اساس قوانین اسلام و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشگیری و مقابله فرهنگی  ، در خصوص  ترویج فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه  و در صورت ضرورت برخورد جدی با پدیده شوم بی‌حجابی و مدگرایی افراطی ،  اقدامات  قاطع  و سریع و مستمر معمول دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار