21. تير 1396 - 11:10   |   کد مطلب: 2484
مسئول ستاد هفته عفاف و حجاب در اردبیل گفت: امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب با استفاده از شبکه های ماهواره ای و غربی است.

مریم حامدی مسئول ستاد هفته عفاف و حجاب در گفتگو با بانوی کوثر با اشاره به  روز ملی عفاف و حجاب در کشور گفت: 21 تیر ماه سال 1314 سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم به دست رضاخان است که در اعتراض به سیاست های ضد اسلامی رضاخان از جمله کشف حجاب دست به قیام زدند و روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

 

وی گفت: امروز روز چهارشنبه 21 تیرماه به عنوان روز مردان غیور، زنان ضعیف، خانواده متعالی نامگذاری شده است به همین دلیل تجمع بانوان استان در این روز در اردبیل و شهرستانها در مکانهای مختلف برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: اجتماع بزرگ بانوان استان اردبیل در حمایت و صیانت از حریم خانواده در مکان تفریحی و فرهنگی شورابیل ساعت 6 عصر برگزار می شود.

 

حامدی افزود: در حاشیه این مراسم اجتماع بانوان ، افتتاحیه نمایشگاه عفاف و حجاب و فرهنگی خواهد بود که در این نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان  با توجه به اقتصاد مقاومتی عرضه خواهد شد.

 

وی گفت : "حجاب" از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی - اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می‌رسد. در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

 

وی خاطر نشان کرد: امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب با استفاده از شبکه های ماهواره ای و غربی است که  باعث از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی خانواده مسلمان است.

 

وی بیان کرد: امروز پیام عفت زن ایرانی قلوب جهانیان را فتح کرده و می‌رود تا حکام فاسد و زورگو را هم بر جای خود بنشاند و وادار به تمکین در مقابل این خواسته الهی مردم کند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار