21. تير 1396 - 23:08   |   کد مطلب: 2485
در 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب مراسم اجتماع عظیم اقشار مختلف بانوان استان اردبیل در صیانت از حریم خانواده در مکان تفریحی فرهنگی شورابیل اردبیل برگزار شد.

به گزارش بانوی کوثر، در 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب مراسم اجتماع عظیم اقشار مختلف بانوان و مسئولین ادارات و نهاد های استان اردبیل در صیانت از حریم خانواده در مکان تفریحی فرهنگی شورابیل اردبیل برگزار شد.

نرگس مجتهد نجفی اردبیلی استاد حوزه و دانشگاه قم در مراسم گردهمایی بانوان استان اردبیل با اشاره به واقعه روز ملی عفاف و حجاب گفت: تمام اتفاقاتی که در ماه خرداد و مرداد اتفاق افتاده از واقعه شهادت مسجد گوهر شاد در 81 سال و 11 ماه قبل شروع می شود و آخرین آنها شهادت شهید شحاته مصری 4 سال قبل و شهادت مردم و کودکان مظلوم غزه در 3 سال قبل است به شهدای گرانقدر این دو ماه و اندی غبطه می خورم.

21 تیرماه سالروزحمله به مسجدگوهرشاد مشهدوکشتارمردم به دست رضاخان است درسال 1314 است که دراعتراض به سیاستهای ضداسلامی رضاخان ازجمله کشف حجاب دست به قیام زدندو روزملی عفاف وحجاب نامگذاری شده است.

وی به عنوان نوه آیت الله العظمی سید یونس مجتهد نجفی اردبیلی رهبر قیام گوهر شاد در این مراسم گفت: شیطان قدم به قدم و آهسته آهسته جلو می آید و انسان ها را منحرف می کند.او یکدفعه انسان را به سمت انجام تمام گناهان کبیره و انجام مکرر آن وسوسه نمی کند بلکه ذره ذره و به بهانه های مختلف انسان را منحرف می کند و بعد از چندین سال انسان به خود می آید و می بیند که جوانی اش را از دست داده غیرت، چشم پاکی، حیاء، عفت، حجاب و... را از دست داده است.

وی ادامه داد: شما بانوان استان اردبیل باید مدافع حریم حجاب و عفت و خانواده باشید به طوری که جوانان همین مرز و بوم مدافع حرم حضرت زینب (س) طعم شهادت را چشیدند شما  با تاسی از مادران و همسران و خواهران این شهدای گرانقدر حافظ حجاب و غیرت باشید.

وی در پایان  با اشاره به کتاب اقتصاد مقاوم تر محیط سالم تر گفت: خدا را شکر می کنم حداقل توانستم قدمی در راه اسلامی کردن کتاب های رشته فضای سبز که جز آموزش چمن مخرب و دروغین و درختان و گیاهان بی ثمر به اصطلاح زینتی خارجی چیز دیگری ندارند لذا کم کم کتابم «اقتصاد مقاوم تر محیط سالم تر » که با همت همسر عزیزش به چاپ رسید می تواند کتاب درسی رشته های فضای سبز شود که برخی از اساتید دانشگاه قول تدریس در دانشگاه را دادند.

در پایان مراسم بیانیه پایانی عفاف و حجاب که توسط بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل صادر شده بود قرائتشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار