22. تير 1396 - 11:27   |   کد مطلب: 2489
کارشناس مسائل اجتماعی در نشست عفاف و حجاب در اردبیل گفت: یکی از مهمترین علل بدحجابی در جامعه دور شدن جوانان از مسائل اعتقادی و مذهبی است.

به گزارش بانوی کوثر، سکینه لطفی کارشناس مسائل اجتماعی در نشست عفاف و حجاب در اردبیل گفت: یکی از مهمترین علل بدحجابی در جامعه دور شدن جوانان از مسائل اعتقادی و مذهبی است.

وی گفت : متاسفانه در حال حاضر با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و شبکه های اجتماعی از سوی کشورهای غرب با هدف تهاجم فرهنگی برای زنان اسلامی تا حدودی به اهداف خود نزدیک شده اند هدفی که برای اسلام زدایی و مقابله با حجاب طراحی شده است.

کارشناس اجتماعی گفت: حجاب بیان انتخاب عقیده ، جهان بینی و هویت دینی و ملی ماست در صورتی که به آن ایمان و اعتقاد راسخ داشته باشیم  و آن را باید از ضروریات سبک زندگی اسلامی - ایرانی خود بدانیم.

وی افزود: حجاب و پوشش اسلامی نماد هویت و فرهنگ اسلامی است که توجه به حریم عفاف و حراست از آن از اصیل ترین سنگر زنان در عاملی بسیار قوی در قبال آسیب های مختلف اجتماعی برای سلامت رشد فرد در خانواده و جامعه است.

وی خطر نشان کرد: این امر مهم در سایه مشارکت و حضور عملی همه افراد و نهاد های اثر گذار در حوزه سلامت فردی ،خانوادگی و اجتماعی ، اخلاقی و فرهنگی تحقق پیدا نمی کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب به حجاب گفت: عفاف بانوان باعث افتخار ، ارزش گذاری و سنگین شدن آبرو و احترام زن در جامعه می شود به همین دلیل باید از اسلام به خاطر توجه به مسئله حجاب تشکر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار