24. تير 1396 - 21:30   |   کد مطلب: 2497
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل؛
شما مادران شهدا چشم و چراغ روشن این ملت هستید
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل در نشست صمیمی مادران شهدا در منزل شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا ضمن ارج نهادن به شامخ مادران گفت: شما مادران شهدا چشم و چراغ روشن این ملت هستید.

به گزارش بانوی کوثر، مریم حامدی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان اردبیل در نشست صمیمی مادران شهدا در منزل شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا ضمن ارج نهادن به شامخ مادران گفت: شما مادران شهدا چشم و چراغ روشن این ملت هستید شما اسوه و الگوی بعد از بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) برای این جوانان هستید.

وی افزود: شما عزیزان مایه قوت و مایه برکت این انقلاب و سرمایه برای امت هستید چون از دامان شما انسانهایی تربیت یافته اند برای  ایثارگری و فداکاری در راه اسلام و انقلاب که حاضر به جانفشانی شدند.

وی با اشاره به آیه 154 سوره بقره از قرآن کریم که شان نزول این آیه در خصوص شهید و شهادت است گفت: شهیدان زنده اند ...! به دنبال مسأله صبر و استقامت در این آیه، سخن از حیات جاویدان شهیدان می ‏گوید که پیوند نزدیکى با استقامت و صبرشان دارد.
نخست مى‏گوید: «هرگز به آنها که در راه خدا کشته مى‏شوند و شربت شهادت می نوشند مرده مگویید» (وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتٌ.
سپس براى تأکید بیشتر اضافه می کند: «بلکه آنها زندگانند، اما شما درک نمی کنید!» (بَلْ أَحْیاءٌ وَ لکِنْ لا تَشْعُرُونَ).
اصولا در هر نهضتى گروهى راحت طلب و ترسو خود را کنار می کشند و علاوه بر این که خودشان کارى انجام نمی ‏دهند سعى در دلسرد کردن دیگران دارند.
گروهى از این قماش مردم در آغاز اسلام بودند که هر گاه کسى از مسلمانان در میدان جهاد به افتخار شهادت نائل می آمد می گفتند: فلانى مرد! و با اظهار تأسف از مردنش، دیگران را مضطرب می ساختند. خداوند در پاسخ این گفته‏ هاى مسموم با صراحت می گوید: شما حق ندارید کسانى را که در راه خدا جان می دهند مرده بخوانید آنها زنده‏ اند، زنده جاویدان، و از روزیهاى معنوى در پیشگاه خدا بهره می گیرند، اما شما که در چهار دیوارى محدود عالم ماده محبوس و زندانى هستید این حقایق را نمی توانید درک کنید.

حامدی بیان کرد: دشمنان با گذشت چندین سال از دفاع مقدس فکر نمی کردند هنوز جوانای در کشورمان وجود داشته باشد که عاشق شهادت باشد و ایثارگری کند اما همین شهدای مدافع حرم همه دشمنان را ناامید و نقشه های آنها را برهم زد و ما به شما ما به شما مادران شهدا افتخار می کنیم.

وی در ادامه افزود: شما مادران سربازان امام زمان (عج) را تربیت کرده اید و می کنید که با لبیک گویی به ولایت در تقدیم خونشان به انقلاب می جوشد.

در ادامه مراسم از تمامی مادران شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از طرف بنیاد شهید و بسیج جامعه زنان و حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با اهداء هدایایی تقدیر و تشکر به عمل آمد

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار