12. مهر 1396 - 11:36   |   کد مطلب: 2750
مسئول جامعه زنان استان اردبیل؛
تجمل گرایی عامل توقف و رکود زنان امروزی
مسئول جامعه زنان استان اردبیل گفت: تجمل گرایی و هوس های زودگذر و موقتی عامل توقف و رکود زنان است که اگر به فکر تجملات و خوشگذرانیها و هوسهای زودگذر و تسلیم شدن به احساسات بی بنیاد و بی ریشه باشد نمیتواند آن راه را برود.

مریم حامدی مسئول جامعه زنان استان اردبیل در گفتگو با بانوی کوثر گفت: بزرگداشت جایگاه و نقش حضرت زینب (س) در قیام عاشورا هر ساله در دوازدهم ماه محرم  با اهداف تبیین نقش آفرینی های حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و پس از آن و دانش افزایی و بصیرت افزایی پیام های عاشورا برای نسل جوان در اماکن متبرکه برگزار می شود.

وی بیان کرد: تبیین ابعاد مختلف الگوی سوم زن و نقش زنان در جهاد کبیر با توجه به بیانات مقام معظم رهبری بررسی می شود.

وی در همایش رهروان زینبی (س) گفت: یکی از ویژگی حضرت زینب (س) بصیرت و حرکت عظیم وی در همراهی با امام زمان (عج) است. عظمتی که این زن بزرگ در چشم ملتهای اسلامی دارد از چیست؟ آیا به خاطر این است که دختر علی (ع) است یا خواهر حسین بن علی (ع) هرگز نسبت ها نمی توانند چیز عظمتی را خلق کنند.

وی ادامه داد: زن امروز دنیا الگو می خواهد اگر الگوی او حضرت زینب و فاطمه (س)باشد کارش عبارت است از فهم درست هوشیاری در درک موقیعت ها و انتخاب بهترین کارها ولو با فداکاری و ایستادن پای همه چیز برای انجام تکالیف بزرگی که خدا بر دوش انسانها نهاده است.

مسئول جامعه زنان گفت: تجمل گرایی و هوس های زودگذر و موقتی عامل توقف و رکود زنان است که اگر به فکر تجملات و خوشگذرانیها و هوسهای زودگذر و تسلیم شدن به احساسات بی بنیاد و بی ریشه باشد نمیتواند آن راه را برود. باید این وابستگی ها را مثل تار عنکبوت برپای یک انسان رهروست از خود دور کند تا بتواند آن را راه را برود کما اینکه زن ایرانی در دوران انقلاب و در دوران جنگ اینکار را کرد.

وی اظهار داشت: الگوی زن ایرانی در همین راه حضرت زینب (س) است علم و معرفت او .که بالاترین علمها و برترین و صاف ترین معرفتها در دست او بود.

وی به اهمیت ونقش مجاهدت حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در تبیین و تداوم فلسفه عاشورا اشاره کرد و گفت: اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی به حفظ یاد و آثار شهادت کمر همت نبندند نسلهای بعدی از دستاورد شهادت استفاده زیادی نخواهد برد.

وی در پایان گفت: اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در طول آن روزهای اسارت چه در عاشورا در کربلا و چه در طول سالهای متمادی که زنده ماندند مجاهدت و تبیبن و افشاگری نکرده بودند حقیقت فلسفه عاشورا و هدف حسین بن علی ع و ظلم دشمن را بیان نمی کردند واقعه کربلا تا امروز جوشان و زنده و مستقل باقی نمی ماند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار