21. مهر 1396 - 12:42   |   کد مطلب: 2772
کارشناس ارشد حقوق و علوم قرآن و مشاور ازدواج مطرح کرد؛
10 نکته برای گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی
کارشناس ارشد حقوق و علوم قرآن و مشاور ازدواج در اردبیل گفت: زندگي زناشويي معمولا با دلخوري ها، رنجش ها، شکايت ها و مشاجره هايي همراه است، مهم این است که زن و شوهر چگونه و به چه نحوي باید با يکديگر در مورد رنجش ها صحبت کنند.

به گزارش بانوی کوثر، نعیم راثی زاده کارشناس ارشد حقوق و علوم قرآن و مشاور ازدواج در اردبیل گفت: در تمام زندگي هاي زن و شوهري اختلافاتي از کوچک تا بزرگ وجود دارد که بعضي از اين اختلافات هر چند کوچک متاسفانه به طلاق ختم مي شود.

کارشناس مشاوره ازدواج بیان کرد: در زندگي زناشويي معمولا دلخوري ها، رنجش ها، شکايت ها و مشاجره هايي ديده مي شود. آنچه مهم است اين نکته مي باشد که زن و شوهر چگونه و به چه نحوي با يکديگر در مورد رنجش ها صحبت مي کنند.

وی افزود: مطمئنا رعايت نکات ذيل به سلامت گفتگوي آنها کمک مي کند. در ضمن اين چند نکته مي تواند کليد طلايي رسيدن به گفتگويي سالم و آرام باشد.

1 ) پيش از بيان دلخوري به همسر، ابتدا کل ماجرا را روي کاغذ بنويسيد. زيرا نوشتن، هم باعث آرامش نسبي شما مي شود، هم سهم خودتان از دلخوري مشخص مي گردد و درعين حال با يادآوري ماجرا، به علت هاي آن بهتر واقف مي شويد.

2 ) پيش از صحبت و گفتگو سعي کنيد خود را به جاي همسرتان بگذاريد.

3 ) پيش از صحبت با همسرتان هرگز موضوع را با ديگران مطرح نکنيد، زيرا ديگران ممکن است بدون توجه به علت موضوع پيش داوري و قضاوت کنند.

4 ) در ابتداي صحبت تاکيد کنيد قصد شما از مطرح کردن رنجش، رسيدن به حسن تفاهم است.

5 ) سعي کنيد هنگام صحبت به نکات مثبت کارهاي اخير همسرتان اشاره کنيد.

6 ) سعي کنيد در هنگام گفتگو هرگز خشمگين نشويد.

7 ) تاکيد کنيد ممکن است مقصر اين ماجرا خودتان باشيد.

8 ) به اشتباهات خودتان هم اشاره کنيد و از همسرتان عذرخواهي کنيد.

9 ) ضمن حل مساله حرف هايتان را با زخم زبان، کنايه و تحقير بيان نکنيد.

10 ) مانع حرف زدن همسرتان نشويد و فرصت دهيد تا او هم اظهار نظر کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار