21. بهمن 1396 - 12:14   |   کد مطلب: 3102
کارشناس علوم تربیتی در اردبیل گفت: انیمیشن های خشونت آميز باعث ايجاد رفتار خشونت آميز دركودكان می شود كارتونها و فیلمها بزرگ ترین دليل كابوس های شبانه يا ترسها در كودكان است.

لیلی محبی کارشناس علوم تربیتی در گفتگو با بانوی کوثر در خصوص خشونت های مختلف در رفتار کودکان اظهار داشت: کودکان روش زندگی‌کردن را از جامعه، تفکر را از بازی عشق، محبت، درک متقابل و هم‌ دردی را که مهم‌ترین بخش وجود هر فرد است، از اعضای خانوادهٔ خود می‌آموزند.

 

وی بیان کرد: زمانی که پدر نقش موثری در خانه ایفا نمی‌کند و  تمامی مسئولیت‌های بچه‌ها برعهده مادر خانواده می‌افتد، مادر احساس افسردگی، خستگی و عصبی بودن خواهد داشت و احساس می‌کند مورد بی توجهی واقع شده است این احساس باعث می‌شود مادر نتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد و روابط موثری با بچه‌ها داشته باشد.

 

محبی گفت: حضور روزانه پدرها به مدت دو تا سه ساعت در کنار بچه‌ها ، آرامش مادر و نشاط فرزندان را به دنبال خواهد داشت.

 

کارشناس علوم تربیتی تصریح کرد: انیمیشن های خشونت آميز باعث ايجاد رفتار خشونت آميز دركودكان می شود كارتونها و فیلمها بزرگ ترین دليل كابوس های شبانه يا ترسها در كودكان است.

 

وی اظهار داشت: دلايل حساس شدن سيستم استرس بچه ها ميتواند امرونهي زياد والدين، خستگي،گرسنگي،توقعهاي بیجا،روابط بد والدين،بي توجهي به کودک،كلام تند و توهين والدين باشد. براي رفع مشكل، دليل راجستجو و برطرف كنيد.

 

وی افزود: براي راهنمايي و هدايت كودك و نوجوان امروز ، روش هايي مانند تنبيه كردن ، تهديد كردن ، نصيحت هاي مكرر، حق السكوت دادن و راه هايي از اين دست ، مناسب نيست  راهكار مناسب ، ورود به دنياي كودك و نوجوان است  راه ورود به دنياي آن ها ، شناختن آن هاست  فرزندانمان و نيازهاي شان را بشناسيم.

 

محبی بیان کرد: بچه ها را درک کنیم و مراقب رفتارهایمان باشیم مبادا آنها در خانه شما احساس امنیت و تعلق خاطر نکنند و خود را متعلق به خانه و خانواده خود ندانند و از آن فراری باشند.

 

وی گفت: كودك و نوجواني كه تكاليفش را خوب انجام مي دهد ، نمره هاي خوبي مي گيرد ، موسيقي را خوب مي نوازد ، زبان خارجي را در حد تسلط مي داند و خلاصه ، قهرمان قهرمانان است ، بهترين فرزند است و تربيتش كامل و بي نفص غافل از اين كه ، آيا اين كودكان ، در زندگي و آرامش درون هم موفقند. 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار