24. بهمن 1396 - 12:57   |   کد مطلب: 3110
تحلیلگر حوزه ورزشی اردبیل گفت: بلایی که امرور بر سر ورزش دانش آموزی می آوریم بسیار خطرناک است ما پَسگردی 180 درجه در تربیت بدنی مدارس داریم.

دکتر محمد پورپناهی تحلیل گر حوزه ورزشی در اردبیل در گفتگو با بانوی کوثر با اشاره به راکد ماندن رشته تربیت بدنی در مدارس اظهار کرد: در ورزش مدارس همچنان دچار بیماری وعده های پوچ هستیم .

 

وی بیان کرد : طبق اظهار وزیر آموزش پرورش در دولت قبل ساخت 40 هزار سالن ورزشی در دست کار است اما عملا 4 سالن هم ساخته نشد و کسی نپرسید چرا ؟ متاسفانه ما در حال خیانت به تربیت بدنی  دانش آموزی هستیم ، ساعات تربیت بدنی  ما تنها به درد آسیب و فراری دادن دانش آموزان از تربیت بدنی می شود.

 

تحلیل گر حوزه ورزشی گفت: متاسفانه ما هنوز به این درک نرسیده ایم واقعا خیلی دیر شده ، مطمئن باشید کلیدی ترین عنصر جهت رسیدن به جامعه ای ایده آل لزوم توجه به تربیت بدنی در آن جامعه است و حال ما با این 45 دقیقه انتظار داریم چه بکنیم ؟ در حقیقت عملا  و در واقعیت این 40 دقیقه هم به ورزش پرداخت نمی شود چرا که نه سالنی هست و نه زیر ساخت ورزشی و در برخی از شهر ها عملا دانش آموزان در کلاس مشغول لذت بردن از فضای مجازی و یا گفتگوهای در باب لایک و اینستا می شوند.

 

وی افزود: بلایی که ما داریم بر سر ورزش دانش آموزی می آوریم بسیار خطرناک است و مطمئنا درآینده دود آن در چشم خودما خواهد رفت ، ما پَسگردی 180 درجه در تربیت بدنی  مدارس داریم هیچکدام از وعده ها به واقعیت حتی یک اپسیلون هم نزدک نشد وعده های افزایش ساعات تربیت بدنی جذب مدرسین تربیت بدنی نیز همچنان عقیم مانده است .

 

وی تصریح کرد: با این شرایط بنده شاهد نفرت و تنفر شدیدی در بین دانش آموزان از امرتربیت بدنی هستم ، چرا که در همان تمرین اول آسیب دیدگی در عظلات چنان شدید است که دیگر دانش آموز رغبتی برای ادامه این کلاس ندارد مافاقد هر گونه زیر ساختی برای امر تربیت بدنی در آموزش و پرورش هستیم .

 

پورپناهی گفت: هیچ گاه درک نکردم که چرا  این تربیت بدنی مدارس و برنامه ریزی برای آن در دست کسانی است که جغرافیا یا ادبیات خوانده اند ما غافله را در همان ابتدا باخته ایم چرا که در راس هرم این برنامه ریزی افرادی غیر متخصص و غیر کارشناس نشسته اند و در حال گند زدن بر این حال تربیت بدنی هستند و از هم زندن آشی به این تلخی لذت می برند.

 

کارشناس حوزه ورزشی گفت:  جالب این است متخصصین این امر را نیز مزدور خارجی به شمار می آورند دانش آموزان آینده های این مملک هستند و کوتاهی در امر جسمانی و حرکتی آنان کوتاهی در ساخت اصول و مبانی و ساختار محکم جامعه است .

 

وی اظهار داشت: آموزش و پروش با این همه امکانات ساختاری همیشه از نداشتن بودجه و کمبود آن می نالد در حالی که بسیار ساده می تواند قسمت عظیمی از این مشکلات مالی را حل کرد سال ها پیش طرحی ارائه دادیم که مدارسی که در مرکز شهر هستند قابلیت این را دارند که مغازه های تجاری در قسمت های مختلف آن ایجاد شود و از اجاره این مغازه ها بتوان قسمت عمده ی هزینه ها را تامین نمود اما در همان نطفه خفه شد بارها از تعامل بین شهر داری ها ، ادارات تربیت بدنی و مدارس گفتیم  اما مگر گوش شنوایی هم هست ما در بخش سالن های ورزشی دارای امکانات چندان خوبی نیستیم اما آنقدر هم بدنیست تنها حلقه ی گمشده تعامل میان سازمان ها و این ادارات است .

 

پور پناهی استاد دانشگاههای اردبیل گفت: باور کنید ما در قله ی کوهی از گنج و استعداد های ناب ورزشی قرار گرفته ایم اما چرا استعداد و مهارت استفاده از آن را نداریم ؟ به نظر بنده سیاست های اشتباه ، و بدور از دیدگاه های کارشناسی عامل اصلی نابودی ورزش مدارس است .

 

وی گفت:  انگار هیچ گوش شنوایی هم نیست و ما همچنان ندانسته در حال خیانت به سرمایه های این کشور هستیم  ما همچنان در سطح کلان در ورزش مدارس در حال هم زدن همین آشی هستیم که مسئولان بی تخصص برای ما پخته اند آشی که تر کیب آن طعمی تلخ و بویی  متعفن دارد بیاید این تعصبات بی مورد را کنار گذاشته و در صدد راه چار ه ای باشیم و آن ایجاد زیر ساخت ها استفاده از نظر متخصص و افزایش ساعات تربیت بدنی می باشیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار