14. اسفند 1396 - 7:21   |   کد مطلب: 3155
مدیر حوزه علمیه اردبیل 7 اردیبهشت ماه 97 را زمان آزمون کتبی متقاضیان ورود به حوزه عنوان کرد و گفت: حوزه هر سال از طریق برگزاری آزمون‌های کتبی و عملی، نیروهای مورد نیاز خود را جذب می‌کند.

به گزارش بانوی کوثر، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی نوروزی مدیر حوزه علمیه اردبیل در نشست مطبوعاتی که صبح امروز برگزار شد بر اهتمام حوزه بر تربیت نیروی انسانی توانمند با تفکر دینی_اسلامی تاکید کرد و گفت: تربیت نیروی انسانی برای ورود به حوزه تربیت، تدریس در دانشگاه و حوزه، حضور در مشاغل قضایی، بحث مدیریتی و ورود به عرصه پژوهش و تحقیق حائز اهمیت است.

 وی با برشمردن 13 منصب برای فعالیت نیروهای حوزوی اظهار کرد: ترویج و تبلیغ ارزش‌ها و مبانی اسلامی و همچنین تلاش در جهت تحقق تمدن اسلامی براساس آموزه‌های قرآنی از اهداف اصلی حوزه علمیه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوروزی اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف تعیین شده، حوزه علمیه هر سال از طریق برگزاری آزمون‌های کتبی و عملی، نیروهای مورد نیاز خود را جذب می‌کند.

 وی با بیان اینکه جذب نیروی انسانی در حوزه علمیه اردبیل برای بلند مدت اتفاق می‌افتد گفت: مراحل علمی حوزه علمیه در 4 سطح برگزار می‌شود و دانش آموخته پس از گذراندن مراحل 4گانه، برای دریافت کد طلبگی معرفی می‌شود.

مدیر حوزه علمیه اردبیل با اشاره به جذب نیروی انسانی مورد نیاز برای حوزه اظهار کرد: آزمون جدید برای 3 گروه از پایه دانش آموزی تا دانشجویی(مشروط به گذراندن 31 واحد درسی) برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوروزی 7 اردیبهشت ماه 97 را زمان آزمون کتبی عنوان کرد و افزود: امتحانان برای سطوح مختلف جداگانه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ تعداد افراد قبول شده در آزمون محدودیتی وجود ندارد گفت: کیفی گزینی اولویت حوزه است و متقاضان به هر تعداد، در صورت کسب حدنصاب، می توانند وارد حوزه شوند.

مدیر حوزه علمیه اردبیل اظهار کرد: تمامی افرادی که در آزمون کتبی موفق شوند برای مرحله گزینش که برای مدت 10 روز برگزار می شود دعوت خواهند شد.

وی افزود: افرادی که این مرحله را نیز با موفقیت سپری کنند برای یکماه به صورت آزمایشی دروس تهذیبی و عملی را سپری خواهند کرد و پس از آن برای دریافت کد طلبگی معرفی خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه اردبیل اظهار کرد: علاقمندان برای شرکت در آزمون می توانند از طریق سایت حوزه و یا حضور مستقیم در مراکز تعیین شده اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوروزی در ادامه در خصوص شبهات مطرح شده در خصوص بودجه حووزه علمیه نیز اظهار کرد: متاسفانه، بودجه حوزه را هم ردیف فعالیت‌های فرهنگی قرار می‌دهند در حالیکه فعالیت حوزه کار آموزشی و باید همانند بودجه اختصاص یافته برای دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سرانه بودجه تحصیلی برای یک طلبه یک چهارم بودجه یک دانشجو است گفت: لازم است این موارد در بودجه‌نویسی‌ها لحاظ شود

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار