14. اسفند 1396 - 13:40   |   کد مطلب: 3157
کارشناس علوم تربیتی در اردبیل مطرح کرد:
سن ۵ سالگی از بهترین ایام زندگانی کودک است
کارشناس علوم تربیتی در اردبیل گفت: سن ۵ سالگی از بهترین ایام زندگانی کودک است.احساسات دیگران را درک می کنند و در حد توانایی به دیگران کمک می کنند. نوبت را رعایت می کنند و می توانند به نفع دیگران از سهم و حق خود بگذرند.

مریم عبادی کارشناس علوم تربیتی در اردبیل در گفتگو با بانوی کوثر اظهار داشت:  سن ۵ سالگی از بهترین ایام زندگانی کودک است.احساسات دیگران را درک می کنند و در حد توانایی به دیگران کمک می کنند. نوبت را رعایت می کنند و می توانند به نفع دیگران از سهم و حق خود بگذرند.

 

وی گفت: در این سن کودکان نظر دیگران را به نظر خود ترجیح می دهند و خوشحال و شاد هستند میل به آموختن دارند ، ستایشگر مادر هستند و احساس خوبی نسبت به خود دارند.انتقادهای کوچک و آرام بیان شده را به راحتی می پذیرند و میل به سازگاری دارند .

عبادی بیان کرد: کودکان توان شریک شدن با دیگران را پیدا می کنند باید از این فرصت طلایی استفاده کنیم.

کارشناس علوم تربیتی عنوان کرد: متخصصان اطفال، معلمان خط و پزشکان ارتوپد هشدار می دهند ،با وجود این که کودکان کم سن و سال قادر به استفاده از صفحه های لمسی هستند اما زمانی که به سن مدرسه می رسند، دست آنها قدرت و چابکی کافی برای آموختن درست نوشتن نیست .

 

عبادی افزود: ما این حق را نداریم که به کودکان از سنین خردسالی بیاموزیم که به چه چیزی اعتقاد داشته باشند، بلکه به آنها باید نحوه ی فکر کردن را آموزش دهیم. و سپس اعتقاد را خودشان بیاموزند.

 

وی در خصوص آموزش شبکه های مجازی برای کودکان اشاره کرد و گفت: صفحه نمایش های لمسی به مهارت نوشتاری کودکان آسیب می زند، کارشناسان انگلیسی می گویند کودکان به دلیل استفاده بیش ازحد از گوشی های لمسی و آی پدها قادر به درست نگه داشتن مداد در دست خود نیستند . این موضوع به مهارت نوشتاری آنها آسیب می زند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار