به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، مهدی بهلولی، کارشناس آموزشی و آموزگار آموزشگاه‌های کشور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره افت تحصیلی دانش آموزان، اظهار کرد: موضوع نمرات پایان ترم دانش آموزان و افت تحصیلی آن‌ها دارای اهمیت است و به سیستم آموزشی بر می‌گردد، در واقع آموزش‌وپرورش با راه اندازی شبکه شاد به کیفیت آموزش توجه زیادی نکرد و از نگاه بنده کارکرد این شبکه بسیار مثبت نبوده است.

وی افزود: درهمین تهران برای برخی‌ها دسترسی به نرم افزار شاد و فضای مجازی وجود ندارد، حال چگونه این دانش آموز در سیستان و بلوچستان می‌خواهد از امکانات این شبکه و فضای مجازی برای آموزش استفاده کند؟ با این حال چگونه می‌تواند با افت تحصیلی مواجه نشود؟

بهلولی ادامه داد: دانش آموزان در استان‌های دیگر، معمولاً با قطعی اینترنت و عدم دسترسی به نرم افزار شاد و فضای مجازی روبرو هستند که این موجب می‌شود آن‌ها دروس را به‌درستی درک نکنند.

این کارشناس آموزشی تأکید کرد: آموزش مجازی موضوع جدیدی است و کشور ما برای این سیستم آمادگی نداشت، به این ترتیب این موجب شد تا در آموزش مجازی ما با مشکل جدی مواجه شویم البته در این باره باید خانواده‌ها نیز در کنار دانش آموزان، آموزش ببینند تا بتوانند به‌درستی کودکان خود را با دروس روزانه آشنا و آنها را آموزش دهند.

وی بر آموزش خانواده‌ها به منظور افزایش کیفیت تحصیلی دانش آموزان تأکید کرد و گفت: نقش آموزش خانواده‌ها به شیوه نرم افزار شاد بسیار مهم است؛ آنها باید در کنار فرزندان خود شیوه‌های آموزشی را فرا گرفته چرا که اگر هر دو یا یکی از والدین بی‌سواد باشند می‌تواند برای فرزند در حوزه آموزش مجازی مشکل ایجاد شود.

بهلولی اضافه کرد: آموزش‌وپرورش باید موضوعات روانشناسی و مسائل آموزشی را برای آموزش بهتر کودکان در بستر فضای مجازی به خانواده‌ها آموزش دهد و این می‌تواند در قالب گروه‌های مجازی صورت بگیرد.

وی، تقلب دانش آموزان در شیوه آموزش مجازی را نگران‌کننده عنوان کرد و گفت: مسئله تقلب دانش آموزان در امتحانات در شیوه مجازی با افت تحصیلی دانش آموزان مرتبط است که باید این مشکل حل شود، معلمان نیز باید تلاش کنند تا دانش آموزان از تقلب کردن در دروس به دور باشند و کیفیت تحصیل دانش‌آموزان نیز پایین نیاید.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.