به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، سمیه شاهی – دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی سازمان فضای مجازی بسیج در استان اردبیل در یادداشتی نوشت: رسانه می‌تواند با ایجاد و یا تلقین درگیری میان اقلیت‌ها، قومیت‌ها، نخبگان وحاکمیت، وحدت را بین نیروها متزلزل سازد؛ این شیوه همان تکنیک جنگ روانی “ایجاد تفرقه و تضاد”است.

این تکنیک به شدت مورد توجه بنگاه های خبر پراکنی در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران است که با نزدیک شدن به انتخابات بر شدت آن افزوده اند؛ نمونه آن حوادث اخیرآستارا، اقدامات و فحاشی‌های صورت گرفته در فضای مجازی و حقیقی به قصد ایجاد اختلاف بین مردم اردبیل و آستارا است!

تلاش برای ایجاد اختلاف بین مردمانی با پیوندهای ناگسستنی خویشاوندی، قومی و زبانی،  آنهم بعد از یک فیلم موبایلی نشان می دهد که برای تحت تاثیر قرار نگرفتن در برابر چنین فیلم ها و البته واکسینه شدن در برابر تکنیکهای جنگ روانی باید بیشتر از گذشته برای ارتقاء سواد رسانه ای در جامعه تلاش کرد .

جالب است بدانید که مهمترین هدف تکنیک “ایجاد تفرقه و تضاد” در جنگ نرم رسانه ای، ایجاد گسست بین مردم و نظام سیاسی ، ایجاد شکاف و چند دستگی و از بین بردن روحیه امیدواری مردم است؛ از همین رو باید تک تک ما در مواجهه با پیام های رسانه ای  جزو مخاطبین متفکر باشیم و هر چیزی را بدون تحقیق نپذیریم.

مراقب تکنیکهای روانی دشمن باشیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.