به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، به نقل از سبلان ما ،سرهنگ محمدپورمندفرمانده سپاه ناحیه مشگین‌شهر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از گذشت و بخشش یک بسیجی از دریافت دیه ۲ میلیارد و ششصد میلیون ریالی خبرداد و گفت: این کار درراستای ترویج فرهنگ صلح و سازش و عفو انجام گرفت.

وی به تشریح جزئیات حادثه پرداخت و گفت:این بسیجی جوان اخیرا در جریان یک درگیری در یکی از کارگاه‌های سورت میوه بدلیل اصابت ضربات چاقو از سوی فرد دیگر مصدوم شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

وی گفت: پس از تشکیل پرونده قضایی ضارب به پرداخت ۲ میلیارد و ششصد میلیون ریال دیه در حق مضروب محکوم شده بود.

فرمانده سپاه ناحیه مشگین‌شهر در پایان سخنان خود به وضعیت مالی ضارب اشاره کرد و گفت: با توجه به ناتوانی محکوم جهت پرداخت دیه و با وساطت بسیج حقوقدانان و حوزه ثارالله شهری مشگین‌شهر بسیجی مصدوم از شکایت خود صرفنظر کرد و با دادن رضایت کتبی موجب آزادی متهم از زندان شد.

پورمند گذشت و ایثار را از خصایص بارز و ممتاز بسیجیان عنوان کرد و گفت: بسیجیان علاوه بر اینکه در سختی ها و دشواری ها همیار و غمخوار مردم هستند در صورت نیاز با گذشت و ایثار از حق خود نیز از زندگی مردم گره گشایی می کنند چراکه روحیه بسیجی برگیرفته از سیره عملی و رفتاری ائمه معصومین است.

انتهای پیام/

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.