به گزارش بانوی کوثر، شهرام حبیب زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به وضعیت پایدار کرونایی استان اردبیل نسبت به وضعیت حاکم بر کشور، اظهار داشت: شهرستان های اردبیل و مشگین شهر در وضعیت قرمز، شهرستان خلخال در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بررسی های نشان می دهد که وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک در سطح جامعه روز به روز کمتر می شود، افزود: عدم رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری های اجتماعی در برخی ادارات، پاساژها، مراکز تجاری و آرامستان ها نشان می دهد که حساسیت ها نسبت به انتقال کرونا کمتر و شرایط برای مردم عادی شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه امیدواریم بود با رعایت پروتکل ها و زدن ماسک توسط مردم از شیوع و انتقال ویروس آنفولانزا در امان خواهیم بود، گفت: اگر روند کنونی عادی شدن شرایط و رعایت نکردن ها ادامه دار باشد، ویروس آنفولانزا نیز ضربه خود را وارد خواهد کرد.

حبیب زاده با اشاره به وضعیت هوای سرد و زمستان زودرس در اردبیل، گسترش ویروس آنفولانزا و کرونا را در این استان خطرناک دانست و بیان کرد: به دلیل وجود تحریم های ظالمانه، روند توزیع واکسن آنفولانزا بصورت محدود، اولویت دار و گروهی انجام می شود که در مرحله اول آن مدافعان سلامت، مادران باردار، جانبازان شیمیایی و بیماران خاص از توزیع رایگان بهره مند می شوند و در مراحل بعدی بصورت عمومی و اولویت دار، از طریق معاونت دارو در دارو خانه ها توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح جریمه در تهران، تصریح کرد: در استان اردبیل طرح جریمه ماسک اجرا نمی شود ولی عامه مردم با رعایت و آموزش مسائل بهداشتی به یکدیگر موجب کاهش روند شیوع ویروس کرونا و حتی آنفولانزا در سطح استان شوند.

منبع: سبلان ما

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.