روستای رمضانلو نگین طبیعت دشت مغان/ گرمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، روستای رمضانلو منطقه ای سر سبز و زیبا از توابع بخش موران شهرستان گرمی، یکی از نقاط بکر استان اردبیل است. این روستا با درختان جنگلی و مثمره تنومند و آبشار ۱۵ متری پلکانی در جوار روستاهای زیبای پر مهر، کلان و افسوران واقع شده و ظرفیت تبدیل به منطقه نمونه گردشگری استان را نیز دارد.

این روستا با وجود چنین ظرفیت های بالا، به دلیل نبود امکانات با مهاجرت بی رویه مواجه بوده و عملا به یک روستای متروکه تبدیل شده است.

رمضانلو علاوه بر آبشار و درختان جنگلی، پرندگان خوش آواز از جمله بلدرچین و بلبل را نیز در خود جای داده است و صدای آواز پرندگان با شرشرآبشار رمضانلو،سمفونی زیبای طبیعت را در محیطی دل انگیز این منطقه سر می دهد.

وجود منبع آب و سرویس بهداشتی احداث شده در این منطقه نیز شرایط را برای سیاحت و گردشگری یک روزه در رمضانلو مساعد کرده است راه ارتباطی و مشکلات نا تمام تردد در این مسیر طول مسیر شهر گرمی تا رمضانلو از مسیر جاده آسفالت پرمهر و کلان ۳۴ کیلو متر و از مسیر جاده خاکی و کوهستانی زیبا با منظره دل انگیز از روستای قوزلو بیعرق ۱۸ کیلومتر است.

روستای رمضانلو نگین طبیعت دشت مغان است که در سایه غفلت و کوتاهی از نگاه گردشگران به دور مانده و برای تامین امکانات آن گامی برنداشته اند.

راه ارتباطی یکی از ضروریاتی است که در زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد را نیز فراهم آورده به جرات میتوان گفت هیچ یک از مسئولان ادوار گذشته شهرستان گرمی این نقاط ویژه گردشگری را به سرمایه گذاران خصوصی این حوزه معری نکرده اند، در حالی که اگر معرفی می شد آینده ای متفاوت برای این منطقه رقم می خورد.

 

عکس از علی مرادی

 

انتهای پیام/ ع

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.