به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ظهر روز گذشته یکی از فروشگاه‌های معروف عرضه لباس زنانه در آزادشهر مشهد از مانکن زنده خانم برای تبلیغ اجناس خود استفاده کرد که این مسئله واکنش کاربران فضای مجازی و مسئولان را در پی داشت.

یکی از مخاطبان صبح توس در این خصوص نوشت: ایران رو با کجا اشتباه گرفتن؟؟؟ چرا حرمت زنان رو نگه‌ نمیدارن؟ از شما میخوام به عنوان یک رسانه پیگیر باشید تا حرمت زنان بیشتر از این شکسته نشده.

یکی دیگر از مخاطبان صبح توس نوشت: واقعا باید تاسف خورد، مسئولین مربوطه لحظه ای فکر کنند ناموس خودشان در ویترین ایستاده است.

مرتضی قربانی، فعال فضای مجازی نیز با انتشار توئیتی نوشت: از این موضوع غصه‌ام گرفت و از مسئولان خواستار پیگیری موضوع شد.

واکنش اتحادیه پوشاک به حضور مانکن زنده در مشهد/ با فروشگاه‌های متخلف برخورد می‌کنیم

جواد حسین پورحجار، عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد در اظهار نظری گفت: تاکنون در سطح شهر مشهد چنین موضوعی را شاهد نبوده و نشنیدیم.

وی با بیان این نکته که مدام از فروشگاه‌های سطح شهر مشهد بازرسی می‌کنیم، ادامه داد: بازرسی کردن از ۱۰ هزار عضو اتحادیه پوشاک اقدام به بسیار مشکلی است و در این کار هم بازرسان اتحادیه و هم اماکن و اتاق اصناف با یکدیگر همکاری می‌کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد ضمن اشاره به این موضوع که تاکنون پرونده‌های گران فروشی، کم فروشی و فروش جنس نامرغوب داشتیم، تصریح کرد: اما تا امروز استفاده از مانکن زنده در سطح شهر مشهد نداشته‌ایم.

حسین پورحجار تاکید کرد: در صورت وقوع تخلف در فروشگاه‌ها برخورد اول ما تذکر و در صورتی که تخلف ادامه‌دار و یا هنجارهای جامعه نادید گرفته شود، اخطار کتبی و پلمب درانتظارشان است.

عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد خاطرنشان کرد: البته گاهی اوقات فروشگاهی نه از روی عمد، بلکه ناآگاهی و در حوزه برندینگ دست به حرکتی خلاقانه همراه با تخلف می‌زند که مطلوب ما نیست و تذکر می‌دهیم، چنانچه موضوع به همین مورد ختم شد، تمام می‌شود؛ اما گاهی اصرار به تخلف دارد که مورد برخورد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازرسان ما فردا اول صبح برای بازرسی به محل مربوطه خواهند رفت، متذکر شد: مدل فعالیت یک فروشگاه در مشهد با دیگر شهرهای کشور تفاوت دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار است و اصولا به دلیل مذهبی بودن شهر مشهد مردم چنین مواردی را نمی‌پذیرند، بنابراین انتظار داریم که فروشگاه‌ها این حساسیت‌ها را درنظر گیرند.

تخلف در ویترین فروشگاه پوشاک در مشهد و اقدام قانونی پلیس

سرهنگ امیر حسینی، رئیس اداره اماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز با انتشار مطلبی در سایت اطلاع رسانی پلیس گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر این که تخلفی در ویترین یک فروشگاه پوشاک و مانکن‌های این مغازه صورت گرفته بلافاصله هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی به عمل آمد و تیم های پلیس نظارت بر اماکن عمومی پلیس خراسان رضوی عصر امروز در محل حاضر و اقدام قانونی به عمل آمد و دستور قضایی برای تحقیقات لازم درباره چگونگی ماجرا و پلمب مغاز صادر شده است.. 

وی گفت: نظارت بر اماکن عمومی با همکاری مطلوب اصناف و اتحادیه‌های صنفی و همچنین حمایت های دستگاه قضایی و همکاری آگاهانه شهروندان فهیم و قانون‌مدار در خراسان رضوی با جدیت و به صورت مستمر انجام می‌شود و از مردم عزیز انتظار داریم در صورت مشاهده تخلفات مراتب را به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

صاحب مانتوفروشی: پخش تصویر مانکن زنده کار یکی از پرسنل بود/ از مانکن زنده استفاده نمی‌کنیم

صاحب یکی از برندهای مانتو فروشی مشهد، در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: برند ما یک شناسنامه مشخص دارد و از روز اول کار خود را با شعار مشتری مداری و ترویج حجاب و عفاف آغاز کردیم.

وی ادامه داد: یکی از همکاران فروشگاه با انتشار عکسی در صفحه شخصی خودش و نه در صفحه و کانال‌های رسمی فروشگاه این شائبه را به وجود آورده که فروشگاه ما از مانکن زنده استفاده می‌کند و این در صورتی است که اینگونه نیست. ما به‌هیچ وجه از مانکن زنده استفاده نکردیم.

این فروشنده با تاکید بر این نکته که برند ما نیازی به استفاده از این اقدامات نداردو با فرد مورد نظر برخورد کردیم، خاطرنشان کرد: تمامی پرسنل ما دارای فرم یکدست و محجبه هستند و به طور کلی شعار ما اشاعه حجاب و عفاف است.

وی یادآور شد: ۲۰ سال است که در فضای شهر مشهد فعالیت دارم حال آیا عاقلانه است که بخواهیم دست به چنین اقدامی بزنیم؟

این فروشنده خاطرنشان کرد: کسانی هستند که قصد دارند به اعتبار ما لطمه بزنند.

فروشگاه متخلف پوشاک در مشهد پلمب می‌شود

در پایان سرهنگ امیرحسینی، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس خراسان رضوی صبح امروز از اقدام ضربتی در مواجهه با تخلف ویترین فروشگاه پوشاک در یکی از خیابان های شهر مشهد خبر داد.

قطعا این اولین و آخرین باری نیست که در مشهدالرضا شاهد اینچنین اتفاقات هستیم لذا باید به این موضوع نگاهی جدیتر کرد و دلایل این هنجارشکنی ها را ریشه یابی و به صورت صحیح حل کرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.