به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر،خبر کوتاه بود و مسرت‌بخش: «دادستان نمین عاقدی را که عقد ۱۲۰ کودک را جاری کرده بود، روانه زندان کرد». در روزگاری که از زمین و هوا اخبار ناگوار می‌بارد، کرونا فرشته مرگ را هم‌آغوش شهروندان کرده و آرزوهایمان بوی روغن و تخم مرغ گرفته، خبر شادی‌آفرین پناه گرفتن کودکان معصوم زیر چتر عدالت، غنیمتی بود بزرگ. کسی که با رسمیت دادن به کودک‌همسری، ده‌ها کودک را به دنیای بزرگسالان چپانده بود، به حکم مدعی‌العموم راهی زندان شد تا «دادستان جوان» کاری کرده باشد کارستان.

این خبر خیلی زود به تیتر یک رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بدل شد و تحسین فعالان اجتماعی و همه آنانی که دل در گرو تحکیم نهاد خانواده دارند را برانگیخت؛ چرا که دادستان نمین، دادِ بچه‌های معصومی را ستانده بود که از حمایت حداقلی والدینشان هم محروم بودند. او در حق کودکانی که با چشمان بسته وارد راهی بی‌بازگشت و پرمخاطره می‌شوند، پدری کرده و در مقابله حقوقی و قضایی با سنت نابجای ازدواج کودکان در جامعه ما چراغ اول را روشن کرد.

جا دارد همه به پاس این حکم تاریخی به پا خواسته و کلاه از سر برداریم.

یادداشت از سید مصطفی جمشیدی

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.