به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر، وقتی استفاده از ابزاری خاص موجب بروز آسیب های فراوان برای کاربران می شود، بایستی به دنبال جایگزینی مناسب بود تا میزان آسیب ها را به حداقل رساند یا تهدید را به فرصت تبدیل کرد. بهترین جایگزین برای ابزارهای نوین ارتباطی در فضای مجازی به منظور کاهش آسیب ها و معضلات آن داشتن سواد رسانه است.

برای رسیدن به سواد رسانه به یک نمونه از استفاده ابزاری دشمنان برای ترور چهره های انقلابی همچون آیت الله مصباح یزدی پرداخته ایم که در ادامه می خوانید.
برای ما جوانان نسل سوم انقلاب، نام “آیت الله مصباح یزدی” معنایی متفاوت از همه دیگر وعاظ و روحانیون دارد. آیت الله مصباح یزدی شاید اولین روحانی از نسل اول انقلاب بود که او را شناختیم. با سخنانش خو گرفتیم. با معارف دینی و درس اخلاقش زندگی کردیم و با آموزه های عرفانی اش در عالم معنا سیر و سیاحت نمودیم و از همه مهمتر، با او بود که “عمار انقلاب” را شناختیم.

اکنون اما این شخصیت فرهیخته انقلابی که چندی پیش به لقاء الله پیوست، مورد هجمه طیف وسیعی از دشمنان انقلاب در داخل و خارج قرار گرفته است. در نتیجه از نگاه آن ها، صحنه آنقدر روشن است که چون و چرایی در خصوص تکلیف ما باقی نمی گذارد. یک طرف یک شخصیت برجسته و اثرگذار انقلابی و طرف دیگر دشمنی غدّار. برای دشمن چه غنیمتی بالاتر از زدن نیروهای مؤثر انقلاب و بی اعتبار کردن آن ها و در نتیجه عقاید و سخنانشان نزد عموم مردم!؟

اما آیا آنقدری که این دشمنان داخلی و خارجی در فضای مجازی بر طبل ترور شخصیتهای انقلابی همچون آیت مصباح یزدی میکوبند، تکلیف بر جوانان انقلابی مشخص است!؟

پرواضح است که همسویی با دشمن در این فقره چه خبط بزرگیست و بردن آبروی مؤمن آنهم با مشتی ادعای اثبات نشده چه گناه نابخشودنی. اما آیا تمام مسئله واقعاً همین است؟ آیا ساده ترین راه حل همیشه بهترین راه حل است!؟ آیا متهم کردن هر پرسشگر و مطالبه گری به فساد و جهل و عدالتخواری و سست عنصری نشانه استحکام ایمان است!؟ آیا آبروی یک روحانی عدالتخواه، متفاوت از آبروی مومن است!؟ آیا به معنای واقعی کلمه توانسته ایم سواد رسانه ای را در گفته ها و نوشته هایمان پیاده کنیم؟!

در جامعه امروزی که با تعاملی شدن فضای مجازی هر فرد خودش می تواند تولید پیام کند متاسفانه تهمت زدن یک امر عادی شده و بعضی ها با غرض ورزی عمدا به کسی تهمت می زنند و بدون سند و مدرک عملی ناصواب را به او نسبت می دهند و برخی دیگر از روی جهالت و بدون تحقیق و اثبات موضوع به فرد یا افراد تهمت می زنند و تهمت دیگران را بازنشر می کنند

اما برخی اتهام های مجازی هم هستند که سازماندهی شده اند و این تهمت ها ریشه در عقده های دشمنان دارد که برنامه ریزی شده اند و با طرح عملیات روانی شکل می گیرند؛ دشمنان با تولید اینگونه اخبار اتهام آمیز سعی دارند مدافعان مردم ایران اسلامی و انقلاب را ترور شخصیتی کرده و از گود خارج کنند تا بتوانند خلاء شخصیت بارز انقلابی، ایجاد کنند و در نتیجه بر جامعۀ مسلمین مسلط شوند.

نکته جالب این است که هر چقدر انقلابیون دقیق تر منافع دشمن را هدف می گیرند هجمه های رسانه ای علیه آنها بیشتر می شود از جمله اینکه وقتی افراد انقلابی همچون آیت الله مصباح یزدی علیه لیبرالیسم افشا گری می کنند عملیات روانی رسانه ای بر ضد آنها بیشتر می شود.

همین را بس، در زمانی که موج‌های مختلف مارکسیستی در کشور فضاهای دانشگاهی را در می‌نوردید، بعد از انقلاب اولین کسی که متوجه وزیدن طوفان‌های انحرافات فکری شد و در صدد مقابله برآمد، آیت‌الله مصباح یزدی بود.

آیت‌الله مصباح به معنای واقعی عمار رهبر معظم انقلاب بود چرا که بعد از فتنه‌های خرداد ۷۲ به این طرف که موج اسلام‌ستیزی و ائمه‌ستیزی در کشور شروع شد، شاید اگر تلاش فکری و جهادی این عالم بزرگ نبود چه بسا واقعا بسیاری از اعتقادات اسلامی و انقلاب از بین می‌رفت.

امروزه دشمنان بیش از هر زمان دیگری در حال شایعه سازی و تخریب شخصیت‌های انقلاب هستند و خط مقدم این شایعات، فضای مجازی است. این فضا یکی از صحنه های تقابل ما با دشمنان است و می‌طلبد که مردم هوشمندانه از این فضا استفاده کنند و نیروهای انقلابی نیز با حضور مؤثر و روشنگری در فضای مجازی دشمن را مانند همیشه مأیوس و شکست دهند.
به قلم : مرتضی بری

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.