به گزارش بانوی کوثر ، به نقل از سبلان ما، احمد ناصری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: روز به روز امکانات شبکه شاد افزایش یافته و موانع دسترسی به آن نیز برطرف شده و دامنه پوشش نیز نسبت به گذشته وسیع تر شده است.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده، ۴۰ هزار دانش آموز شهری و روستایی اردبیل فاقد گوشی هوشمند یا اینترنت، امکان دسترسی به شبکه شاد را ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد دانش آموزان روستایی به شبکه دسترسی دارند و در روستاها امکان حضور فیزیکی و آموزش حضوری بالامانع اعلام شده است، گفت: در شهرستان هایی که وضعیت کرونایی زرد یا سفید است حدود ۸۰ درصد دانش آموزان از کلاس حضوری مدارس روستایی و عشایری استفاده می کنند.

ناصری اذعان داشت: بخشی از از دانش آموزان این مناطق به شبکه مجازی دسترسی دارند، با انتخاب و تصمیم خانواده ها بصورت حضوری از آموزش بهره می برند.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار دانش آموز در مناطق شهری استان به شاد دسترسی ندارند، اظهار کرد: این تعداد حساس برانگیز که ۱۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان را شامل می شود ، اکثرا در مناطق حاشیه شهرها سکونت دارند که برای آنها نیز برنامه های تلوزیونی و بسته های آموزشی را جایگزین کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به  آخرین تصمیم ستاد مدیریت کنترل بیماری  کرونای استان، در مورد وضعیت بازگشایی و فعالیت مجدد مدارس، افزود: حضور مدیر و عوامل اجرایی مدارس دو شیفته و مثل شیفت بندی سری صبح و بعد ازظهر در روزهای عادی است و مدیران مدارس با هماهنگی شورای مدرسه، نسبت به تنظیم ساعاتی از هفته برای حضور معلمان در مدارس جهت رفع اشکالات دانش آموزان اقدام خواهند کرد.

ناصری با تاکید بر اینکه دانش آموزان پایه اول ابتدایی با هماهنگی مدیران مدارس هفته ای دو روز و هر روز بمدت ۲ ساعت در مدارس حضور خواهند یافت، تصریح کرد: با توجه به مشکلات اینترنت و عدم دسترسی به شبکه شاد در مناطق روستایی و عشایری که از طرف ستاد مدیریت کرونا سفید و زرد اعلام شده، حضور دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع اما در مناطقی که نارنجی و قرمز اعلام شده حضور دانش آموزان جهت رفع اشکال و دریافت خدمات آموزشی (درس نامه، سی دی های آموزشی…) مانعی ندارد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی بانوی کوثر | رسانه مستقل و مجازی به مدیر مسئولی فاطمه عباسی با مجوز رسمی شماره 78926 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.